Verslaving bij nieuwkomers
Vluchtelingen en statushouders vormen een kwestbare groep als het gaat om verslaving. De problematiek kan zich op meerdere manieren manifesteren. Zo kan er bij jongeren sprake zijn van een hardnekkige groepsdynamiek die middelengebruik in de hand werkt. In andere gevallen komt de verslaving voort uit een ernstige psychische aandoening. Beide gevallen vragen om een andere aanpak.
Voor wie?
Deze training is voor behandelaren, begeleiders en managers werkzaam in de verslavingszorg, asielzoekersopvang, daklozenopvang, wmo-consulenten en beleidsprofessionals.

Hoe werkt het?
Wij komen bij u op bezoek (in company). Uw groep bestaat uit maximaal 12 personen. Deze training wordt verzorgd door een GGZ-professional die veel heeft gewerkt met asielzoekers en statushouders en duurt 1 dagdeel. De inhoud van onze groepstrainingen wordt afgestemd op uw maatwerkwensen en het kennisniveau en context van de deelnemers
Na deze training weet u meer over de achtergronden van de problematiek, welke middelen populair zijn, hoe de risico’s kunnen worden beperkt, hoe u het netwerk betrekt en hoe u de zorg organiseert bij een dubbele diagnose.

Kosten
Op basis van uw maatwerkvraag maken we graag een opgave van een passende vergoeding.

Contact
Wilt u meer weten over deze onze trainingen of gerelateerde diensten? Of wilt u de maatwerkmogelijkheden bespreken?
Laat uw gegevens hier achter. Binnen twee werkdagen nemen wij contact met u op.