Preventie voor zorgmedewerkers
Het coronavirus zet zorgmedewerkers onder grote druk en voor een enorme uitdaging: de zorg gaat in deze tijd van het coronavirus door, is in veel gevallen juist zwaarder of lastiger en de impact voor de zorgmedewerker is groot. Door de heftigheid van de situatie, (nog eens in combinatie met de toegenomen werkdruk) ervaren zorgmedewerkers meer stress, angst, spanning en hebben veelal last van piekeren of negatieve gedachten. Gezien de omstandigheden volstrekt ‘normaal’, maar psychisch ook zeker belastend. Goede (psychische)zelfzorg stelt men beter in staat mentaal gezond te blijven en draagt bij aan het voorkomen van overbelasting en/of andere psychische klachten.
Voluit leven
In het bijzonder aandacht voor corona- en werk gerelateerde klachten en ervaringen
- Versterken van veerkracht, ook in de aanwezigheid van klachten en/of moeilijke omstandigheden
- Leren omgaan met psychisch leed en hierdoor ruimte creëren om het leven (opnieuw) vorm te geven
- Gebaseerd op het boek Voluit Leven (BOOM), Mindfulness en Acceptance and Commitment Therapy (ACT)
Bij voorkeur (online) groepsaanbod, individueel traject mogelijk.

Psychische zelfzorg in tijden van Corona
Specifiek corona gerelateerd opgezet aanbod
- Stress verminderen
- Omgaan met angst
- Veerkracht versterken
- Minder lijden
- Positieve psychologie
- Krachtbronnen
Gebaseerd op diverse interventies en actuele landelijke initiatieven. Zie bronvermelding.
(online) Groepsaanbod, individueel traject mogelijk.

Mini interventies (Trimbos)
Met in het bijzonder aandacht voor corona- en werk gerelateerde klachten en ervaringen
- Beter slapen
- Minder stress
- Minder piekeren
Slaap-, stress- en piekerklachten hangen aantoonbaar samen met het ontstaan van depressie. Door het aanpakken van deze klachten worden ook depressieve gevoelens verminderd en kan een mogelijke depressie worden voorkomen. De deelnemers leren wat zij zelf kunnen doen om hun klachten te verminderen.
(online) Individueel en groepsaanbod

Balans in je leven
In het bijzonder aandacht voor disbalans ten gevolge van corona
- Bij; somberheidsklachten, spanningsklachten, overmatig piekeren, (dreigende)overbelasting, vermoeidheidsklachten en/of eetproblemen
- Niet de klacht maar de behoefte centraal leren stellen in het leven, ook bij tegenslagen en moeilijkheden in het leven
(online) Groepsaanbod

Heeft u interesse?
Voor een offerte op maat van ons aanbod, neemt u contact op met:
Theo Meulman
Manager Ambulant Doetinchem
Mobiel: 06 51 63 87 14
E-mail: T.Meulman@ggnet.nl