De visie op zorg

Onze zorgvisie verschuift steeds meer naar een bredere gezondheidsvisie: we kijken naar wat iemand wél kan en versterken dit in hun eigen omgeving. Zorg die bijdraagt aan duurzame eigen regie, samen met ons netwerk. Toch is niet alle geestelijke gezondheidszorg geschikt om dicht bij huis te leveren. Voor intensievere of specialistische zorg bieden we bovenregionale oplossingen op ons terrein in Warnsveld, onze hoofdlocatie.

GG Net Wandelen dames buiten 004 HR

Onderdeel van de samenleving 

Omdat we zorg steeds meer in de directe omgeving van de patiënt willen aanbieden, benutten we deze bouwactiviteiten om ook in de fysieke omgeving te laten zien wie wij zijn en wat wij belangrijk vinden in de zorg. Het terrein wordt een veilige, prettige plek voor cliënten, medewerkers en bezoekers.

Onze kernwaarden, het meerjarenbeleidsplan “Met elkaar, voor elkaar” en onze visie op zorg vormen hierbij de basis. We creëren een omgeving die openstaat voor iedereen, ook voor bezoekers en buurtbewoners.

Lees hier meer over de ontwikkelingen en bekijk het nieuwsbericht op Omroep Gelderland over de bouw van De Spreng.

''Het is enorm belangrijk dat we onderdeel zijn van het leven in de maatschappij.''

Nieuwbouw De Spreng voor Hoog Intensieve Klinische Zorg (HIKZ)

Er is een nieuwe kliniek geopend op het terrein in Warnsveld, genaamd De Spreng. Het heeft 104 bedden voor mensen die intensieve zorg nodig hebben vanwege ernstige psychiatrische aandoeningen (EPA).

De Spreng biedt gespecialiseerde zorg die niet in de directe leefomgeving van de patiënt kan worden geleverd. Patiënten die tijdelijk intensieve klinische zorg nodig hebben, worden hier behandeld. De Forensisch Psychiatrische Afdeling (FPA) De Boog verblijft momenteel tijdelijk in De Spreng, totdat de renovatie van hun eigen gebouw in 2025 voltooid is. Tot het einde van 2024 worden er werkzaamheden uitgevoerd die nodig zijn om De Boog geschikt te maken voor gebruik voor de komende 20 jaar. De Boog wordt ook meteen verduurzaamd en voorbereid om voor 2050 gasloos gebruikt te kunnen worden. Zodra De Boog terugverhuist, wordt De Spreng volledig in gebruik worden genomen door de HIC’s (High Intensive Care), Intensieve Vervolgbehandeling (IVB) en VGGNet.

Nieuwbouw De Spreng hoofdingang artist impression

Nieuwbouw De Dries

Waar eerder gebouw De Mate stond, staat een nieuw gebouw: De Dries. Bijzonder aan dit project is dat de materialen van het gesloopte gebouw worden hergebruikt voor de nieuwbouw. Dit noemen ze circuliar slopen. In De Dries worden onze poliklinische en deeltijdvoorzieningen samengebracht, waaronder Amarum, Scelta, PoliComplexTrauma, VGGNet en het diagnostiekcentrum. Deze centrale huisvesting maakt optimale samenwerking mogelijk en bundelt onze TOPGGZ en hoog specialistische zorg op één locatie.

Foto sloop van De Mate

Sport- en beweegpark

In 2023 opende GGNet het Sport- en Beweegpark, een plek waar patiënten actief kunnen werken aan hun herstel. Ook is het een plek waar patiënten, medewerkers en buurtbewoners elkaar ontmoeten. Deze sociale interactie is onmisbaar in het herstel- en re-integratieproces van patiënten. Het Sport- en Beweegpark is in 2023 geopend.

Schetsontwerp Sport Beweegpark